1 грудня 2021 р.

Календар знаменних дат - 01 грудня

відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими 1988 року. З того часу минуло більше 30 років, але проблема боротьби з поширенням ВІЛ інфекції/СНІДу залишається досить актуальною для багатьох країн світу.
👉докладніше ДЖЕРЕЛО...
Акт проголо́шення незале́жності Украї́ни 1991 — політико-правовий документ  (01.12.1991 рік  - народ України вільним волевиявленням на референдумі підтвердив цей акт)
Верховної Ради України, який визначив новий державний статус України. Прийнятий 24.08.1991.
Ухвалення документа відбувалося в умовах реальної загрози державному суверенітету України і стало відповіддю на спробу державного перевороту 19.08.1991 з боку реакційно-консервативних сил у вищому керівництві Комуністичної партії Радянського Союзу.
Однак створений з цією метою Державний комітет з надзвичайного стану (ДКНС) не зміг поставити під свій контроль силові структури й оволодіти становищем на всій території СРСР. Провал цієї спроби відкривав перед Україною та іншими колишніми радянськими республіками можливість реалізації державницьких прагнень. 20.08.1991 Президія Верховної Ради УРСР ухвалила заяву, в якій дія постанов ДКНС на території України не визнавалася. 24.08.1991 Верховна Рада УРСР зібралася на позачергову сесію. З доповіддю про політичну ситуацію виступив Голова Верховної Ради УРСР Л. Кравчук, співдоповіді зробили народні депутати О. Мороз — від більшості та І. Юхновський — від опозиції.

З метою захисту суверенітету України запропоновано створити Раду оборони України і Національну гвардію; ухвалити закон про статус військ, розташованих на території України; розв’язати питання про департизацію правоохоронних органів республіки; розробити механізм реалізації економічної незалежності шляхом переходу у власність України підприємств та організацій союзного підпорядкування. Ці заходи означали утвердження незалежного статусу України, внаслідок чого УРСР припиняла своє існування. З метою надання легітимності доленосним рішенням, І. Юхновський запропонував проголосити акт, в якому мав бути зафіксованим новий державно-політичний статус України.
Ввечері 24.08.1991 Верховна Рада України конституційною більшістю голосів (392 — «за», 4 — «проти») ухвалила Акт проголошення незалежності України. Цим Актом було започатковано новий етап розвитку України як самостійної, суверенної держави. Народні депутати визнали за необхідне провести 01.12.1991 всеукраїнський референдум на підтвердження Акту незалежності та вибори Президента України.
24 серпня оголошено національним святом — Днем незалежності України.

Немає коментарів :