28 травня 2024 р.

Обмінюємося досвідом

 23 травня 2024 року фахівці нашої спільноти були запрошені до участі в онлайн-зустрічі з Олександром Васильовичем Кочергою, заступником директора з науково-методичної роботи ІПО Київського столичного університету ім. Бориса Грінченка, кандидатом психологічних наук, доцентом. "Становлення позиції свідомого читача: психофізіологічний аспект"
Захід відбувся у межах Професійного БібліоМарафону "Становлення позиції свідомого читача: психофізіологічний аспект", на якому присутні ознайомилися з особливостями становлення позиції свідомого читача як психофізіологічного феномена.
Організатором онлайн-зустрічі виступила Людмила Крижко, методист обласного науково-методичного центру КЗ "ЗОІППО" ЗОР
Соорганізатор заходу: Оксана Матвійчук, доцент кафедри освітнього лідества Інституту післядипломної освіти Столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук
Дякуємо за ще одну можливість зростати професійно!

24 травня 2024 р.

День слов'янської писемності і культури

24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури та вшановується пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов'янської абетки (азбуки).
Цей день відомий також в інших східноєвропейських країнах: Болгарії, Сербії, Македонії, Чехії, Чорногорії.
Кирило і Мефодій розробили писемність старослов'янської мови, яка був заснований на діалекті жителів сучасних Салонік. Як алфавіт для неї використовувалися кирилиця і глаголиця. Мова існувала в основному для написання книг, в побуті ж її використовували менше.
Як зазначають сучасні дослідники, українська мова в колі слов’янських мов посідає особливе місце, адже наявність у ній значної кількості фонетичних і морфологічних відмінностей свідчить про самостійний шлях її розвитку як окремої мови впродовж надзвичай­но тривалого часу.
Українською сьогодні розмовляють понад 44 мільйони осіб. За кількістю носіїв вона посідає 15-20-е місце у світі.
Українська мова – надзвичайно багата, її словниковий запас нараховує близько 500 тисяч лексем, та є однією із наймелодійніших мов світу.

Ментальне здоров’я

Аптечка психологічної самодопомоги зібрала прості вправи для заспокоєння та поради для стійкості.
Вона буде корисною всім, хто рідко чи часто відчуває емоційне спустошення, втому, напругу в тілі, паніку, злість, сум. А також тим, хто хоче підтримати своїх близьких.
Аптечку підготовлено у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської — на основі матеріалів ВООЗ, «Довідника безбар’єрності» та за експертної підтримки Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету.

Ментальне здоров'я

Спускатися в укриття – на час тривоги. Дбати про сон, їжу та відпочинок – щодня. Займатися спортом – кілька разів на тиждень. Додайте до цих базових потреб ще одну корисну звичку: піклуватися про здорове медіаспоживання – завжди. Адже в умовах війни від достовірності інформації залежать прийняття рішень і збереження життя.
Завантажуй "ПОРАДИ", які підготовлено лабораторією психології масової комунікації і медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України. Проєкт реалізує Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської – Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
ДЕТАЛЬНІШЕ 👉САЙТ "БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ"

23 травня 2024 р.

Читання як життєва стратегія

 Інформаційно-методичний кейс фахівців бібліотечної справи КЗ «ЗОІППО» ЗОР (методист Людмила Крижко): "Читання як життєва стратегія" містить систематизовані різнопланові матеріали у вигляді онлайн-закладок з означеної теми, які можуть бути у нагоді педагогам, бібліотекарам та всім зацікавленим у даній темі
Переходь за покликанням та читай збірку матеріалів 👉 http://www.pearltrees.com/zponmz/tree/id75475062

День ГЕРОЇВ України

23 травня Україна відзначає День ГЕРОЇВ, день, коли ми вшановуємо тих, хто з різних поколінь віддав своє життя за свободу, незалежність та майбутнє нашої держави!
Історія свята починається з 1941 року, коли Організація Українських Націоналістів (ОУН) встановила цей день для вшанування Євгена Коновальця, видатного державного, військового та політичного діяча, який був убитий 23 травня 1938 року. З часом, День Героїв став днем вшанування всіх, хто боровся за українську незалежність – від лицарів Київської Русі до сучасних захисників країни. У радянські часи вшанування українських героїв було заборонено, але після здобуття незалежності в 1991 році, Україна почала відновлювати історичну пам’ять про своїх героїв. У 2007 році президент Віктор Ющенко встановив День Героїв України як офіційне свято, яке відзначається щорічно у травні.
День ГЕРОЇВ  це не просто свято, це день пам’яті та гордості за тих, хто став на захист України. Це привід згадати про те, якою ціною було отримано нашу свободу, та навчити молодше покоління цінувати та шанувати героїчне минуле своєї країни.

16 травня 2024 р.

День вишиванки

З Днем вишиванки, Україно!
День вишиванки з'явився з ініціативи студентки Чернівецького університету ім. Федьковича Лесі Воронюк у 2006 році. Вона запропонувала іншим учням прийти на заняття у вишиванках в один день. Спершу до акції приєдналося кілька десятків студентів. Потім у вишитому одязі почали приходити викладачі, а свято стало відомим у місті.
Поступово День вишиванки став поширюватися по всій Україні, але найпишніше відзначається у Чернівцях. Дата свята спеціально призначена на будній день, щоб наголосити, що вишиванка може бути звичайним повсякденним предметом, а не лише святковим одягом.
Будь мирною, щасливою, вільною та незалежною, моя люба УКРАЇНО!!! А нам усім бажаю носити вишиванку з гордістю та насолодою!

День вишиванки

День вишиванки 2024 відзначають в Україні та за її межами 16 травня. 
За доволі короткий час це свято еволюціонувало зі студентської акції до міжнародних масштабів. Для українців вишиті сорочки є символом національної ідентичності.
А от у які вишиванки вдягнув світових знаменитостей штучний інтелект, ви можете дізнатися, склавши пазли. 

14 травня 2024 р.

Тиждень безпеки дорожнього руху

Тиждень безпеки дорожнього руху

Найголовніше - усвідомити  необхідність бути уважними і дисциплінованими на вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить наше життя і здоров'я!
Долучайся до перегонів у лабіринті "Мій друг - дорожній рух",

13 травня 2024 р.

Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху

 З 13 по 19 травня 2024 року в Україні  проходить перший етап Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, співорганізатором якого є Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП».
Тиждень відбувається з  метою якнайширшої популяризації дотримання правил дорожнього руху серед дітей та дорослих та збереження людських життів.
З метою якнайширшої популяризації дотримання правил дорожнього руху серед дітей та дорослих та збереження людських життів Фонд пропонує до використання соціальну рекламу (фото, відео) з питань безпечної поведінки дітей у транспорті та на дорогах, які доступні на сайті, у розділі«Соціальна реклама».
Соціальні відеоролики «Безпечна країна очима дітей» створені дітьми в рамках щорічного Всеукраїнського молодіжного конкурсу фото- та відеоробіт «Безпечна країна» та отримали статус соціальної реклами за висновком Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України.
Контент стосується правил безпечного поводження на вулицях та дорогах, пересування транспортом, необхідності використання світловідбиваючих елементів у темний час доби.
👉МОЛОДЬ ЗА БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
👉БУДЬ ПОМІТНИМ НА ДОРОЗІ
👉ДАВАЙТЕ ЗРОБИМО НАШУ КРАЇНУ БЕЗПЕЧНОЮ РАЗОМ

День матері 2024

Свято День Матері - Україна та весь світ щорічно відзначають у другу неділю травня. 
У 2024 році ця дата припала на 12 травня
Мама - людина, яка дала нам життя, людина, якій ми завдячуємо нашими вміннями, знаннями, вихованням, рисами характеру та багато іншим. Мама — це найрідніша людина у світі, тому для неї не варто шкодувати найпрекрасніших слів. У День матері обійміть свою маму і скажіть їй найкращі слова, які допоможуть їй посміхнутися. Не забувайте і про подарунки, якими можна порадувати найближчу людинути найріднішу людину з цим прекрасним святом. випадає на 12 травня.
В цей день прекрасний, навесні
Я найріднішу привітаю,
Ту, що життя дала мені.
Тепла і ласки побажаю!
А ще здоров’я й доброти,
Багато гарних й ніжних квітів.
Найкраща, мамо, тільки ти,
І найкрасивіша у світі!

5 травня 2024 р.

Величне свято Пасхи




Христос Воскрес!
Свято ВЕЛИКОДНЯ має особливе значення для всіх християн, воно символізує нашу віру в добро, любов та співчуття.
У ці святкові дні, шкільна бібліотека ліцею, щиро вітає усіх зі світлою ПАСХОЮ!
Зичимо Вам та Вашим родинам теплих почуттів, світлих думок та добрих справ.
Бажаємо усім весняного тепла у серці, процвітання та благоденства.
Нехай Божа милість та Благословення принесуть віру та надію в наше МИРНЕ майбутнє!
Нехай завжди душа ваша іскриться вірою, помисли – добром, а серце – любов’ю.
І хай яскраве світло цього величного свята осяє весь світ, подарує надію, радість і щастя людям!
Нумо переконаймося, чи на всі запитання ми знаємо правильні відповіді!