8 квітня 2025 р.

Мінна безпека

Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна.
 👉 Знання правил безпечної поведінки рятує життя!!

7 квітня 2025 р.

Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки

4 квітня світ відзначав Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки та допомоги в розмінуванні.
Для України, яка внаслідок збройної російської агресії стала однією з найбільш замінованих країн світу, ця тема є надзвичайно актуальною.
Ми вкотре  нагадуємо про небезпеку вибухонебезпечних предметів та навчити правильних дій у разі їх виявлення.
👉Не чіпати, не розбирати і не намагатися знешкодити підозрілий предмет.
👉Відійти на безпечну відстань та попередити оточуючих про небезпеку.
👉 Негайно повідомити рятувальників за номером 101 або поліцію за номером 102.
Дотримуючись цих правил, ми можемо врятувати життя собі та іншим. Будьмо обережними!
До уваги читачів тест-вікторина, яка допоможе пригадати основні правила та поліпшити знання з питань мінної безпеки

3 квітня 2025 р.

Тиждень читання

У рамках тижня читання та до Міжнародного дня дитячої книги медіатека ліцею презентує нашу перлинку-ліцеїстку Аліну КОВАЛЬЧУК (за спириянням учителя української мови та літератури Жанни ЦАБЕКИ), яка обожнює книги, читання загалом, неймовірно проникливо декламує поезію, не боїться мріяти масштабно, ставити високі цілі та рухатися до них із запалом!
Нещодавно Аліна прочитала рядки, які змусили її замислитися, і маю надію, що і вас також!
"Ми живемо у світі, де існує безліч різноманітних форматів споживання контенту.
Ви можете спитати себе — навіщо при цьому читати книги? Зрештою, у вас під рукою є фільми, серіали, блоги, подкасти, короткі відео, ігри та інтерактивні курси.
Усі ці формати пропонують захоплюючий та розважальний досвід, але книги надають щось, чого важко досягнути іншими способами.
👉Читання книг допомагає тренувати та розвивати уяву, дозволяючи візуалізувати персонажів та місце дії подумки.
👉 До того ж воно може розширити ваш словниковий запас, покращити структурування думок та загалом підвищити рівень інтелекту.
 👉Читання класики може допомогти вам ознайомитися з важливими літературними творами, які витримали випробування часом.
👉 З іншого боку, науково-популярні книги можуть забезпечити фундаментальні знання, які важко вмістити в коротших форматах або відеокурсах. Подібні книги дають можливість отримати глибше розуміння теми..."
👉 І загалом книги дають щось більш утаємничине, різнобарвне та лайтове!
Тож ми з ліцеїсткою Аліною, та автором статті "Мистецтво читання: 9 порад від айтівця, який читає понад 40 книг на рік" Володимиром Осьмаком, закликаємо усіх: "Незважаючи на те, що існує багато форм медіа для споживання, все ще є вагомі причини зробити вибір на користь книг та інтегруйте читання у свій щоденний розпорядок!"
Читаймо завжди, скрізь, усюди, адже читання – це насолода неквапливістю, спокоєм та особистим розвитком!

1 квітня 2025 р.

Обмінюємося досвідом

20 березня представники нашої професійної спільноти взяли активну участь у роботі обласного навчально-практичного семінару для бібліотекарів закладів освіти з теми «Інноваційні форми роботи шкільної бібліотеки - вимога часу" за напрямом: розвиток професійних компетентностей.
Організатором зустрічі виступила "Херсонська академія неперервної освіти" Херсонської обласної ради, за сприянням модератора - Наталії ШАМБІР!
Щиро дякуємо за майстерно підготовлений та проведений семінар, на якому ми розвивали та вдосконалювали свої професійні (інформаційно-цифрову, організаційну, емоційно-етичну) компетентності згідно з програмою семінару.
Дякуємо колегам за багатий, дуже корисний, такий нагальний та різноманітний матеріал!
Також безмежно вдячні за труд, адже досвід та професіоналізм колег вражає, та за ту лайтову, доброзичливу-емоційну атмосферу, яку завжди позиціонує професійна спільнота Херсонщини!!