28 березня 2025 р.

Тиждень читання

Щороку 2 квітня ми святкуємо Міжнародний день дитячої книги та організовуваємо тиждень читання.
Наші ліцеїсти небиякі поціновувачі книги та справжні любителі читання!
Медіатека пропонує своїм читачам долучитися до тест-вікторини та довести свої знання, щоб отримати бажану винагороду!


Тиждень читання

Долучайся до квізу та перевір свою ерудицію

Тиждень читання

У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання  медіатека пропонує до вашої уваги інтерактивну гру на співставлення, в якій потрібно правильно поєднати відомі цитати та вислови з видатними людьми, які їх сказали
👉Перевір свої читацькі здібності та будь успішним! 

21 березня 2025 р.

Всесвітній день поезії

У ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ, медіатека Славутського ліцею (за сприянням учителя української мови та літератури Жанни ЦАБЕКИ), презентує діамант творчості нашого закладу, ліцеїстку профілю іноземна філологія, Вєроніку ШЕВЧЕНКО, неймовірної вроди паняночку, яка закохана в поетичне слово, як і її матуся - Алла ШЕВЧЕНКО.
У гармонійному мистецькому тандемі вони пишуть вірші та відкривають неосяжні обрії небосхилу для злету душі.
Алла Шевченко, поєднуючи свою роботу учителя зарубіжної літератури з творчою діяльністю, є режисеркою, сценаристкою та мисткинею високої поезії!
Даруючи свій вірш "НЕЗЛАМНІ" усім поціновувачам, пані Алла палко закликає до ВІРИ У ПЕРЕМОГУ!
Із вуст її доньки, Вєроніки, цей вірш немовби ожива чуттєвим голосом талановитої людини та підіймає нас у ВИСОЧІНЬ, бажаючи мирного неба, свободи, сповнення задумів і мрій!
Щиро вітаємо наших поеток та усіх зі святом ПОЕЗІЇ!
Хай поетичне слово буде завжди потрібним, лікує душу та приносить задоволення, а відтак буде вічним!
Наразі ПОЕЗІЯ як ніколи єднає серця!

20 березня 2025 р.

Національний тиждень читання поезії

 Медіатека Славутського ліцею продовжує нанизувати дорогоцінні перлини на намисто поетичного флешмобу “Автори у пікселі, який оголосила Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації до Національного тижня читання поезії "Пісня тисячі голосів".
Сьогодні, Олександра ТИМЧУК, ліцеїстка математичного профілю Славутського ліцею (за сприянням учителя зарубіжної літератури Ніни БОРКАЛЮК) читала вірш воїна та поета, який загинув 4 лютого 2025 року на Покровському напрямку.
Останній допис на сторінці Facebook Максим ЄМЕЦЬ зробив 4 лютого, опублікувавши свій новий вірш "Живи тут і зараз"...
"Ти був воїном, про якого має дізнатися світ. Ти був борцем, який присвятив своє життя війні", – написала його кохана Оксана Рубаняк, пообіцявши зберегти пам’ять про Максима у своєму серці та донести його історію до людей.
Читаємо, зберігаємо, передаємо українське!

Національний тиждень читання поезії

Український інститут книги вже вдруге організовує Національний тиждень читання поезії 2025, що відбувається з 17 по 23 березня.
Цьогорічна тема — «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
Медіатека Славутського ліцею нанизує свою перлинку на намисто поетичного флешмобу “Автори у пікселі”, який оголосила Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації.
Юліана НІКОЛАЙЧУК, ліцеїстка військового профілю Славутського ліцею, читаючи вірш Павла ВИШЕБАБИ, додає і свій голос в багатоголосся ПЕРЕМОГИ!
Читаємо, зберігаємо, передаємо українське!
#мс_уба #автори_у_пікселі #ТижденьПоезії2025 #Славутський_ліцей

19 березня 2025 р.

Літературні ювілеї

Українська письменниця Ліна Костенко 19 березня святкує 95 років.
Ліна Костенко — справжній майстер художнього слова. ЇЇ поезія — це приклад самовідданого й шляхетного служіння народові.
Вона пробуджує почуття добра й справедливості, творить у людині людину, по-філософськи осмислює зміст життєвих проблем.
Правдива та непохитна Ліна Василівна є моральним орієнтиром для ліцеїстів та ліцеїсток нашого закладу.
З вуст Дарини ПОЛІЩУК поезія ВЕЛИКОЇ ПОЕТЕСИ звучить з новою силою, щоб кожен відчув її глибину та красу!

День поезії

17 березня, до Всесвітнього Дня поезії та в рамках відкриття Національного Тижня читання поезії, наша медіатека, разом з учителями-словесниками, були запрошені на зустріч із поетами-сучасниками, яку організувала Славутська міська бібліотека для дорослих.
До слова були запрошені талановиті митці: Віталій Міхалевський, В'ячеслав Романовський, Степан Шкапій та Микола Чевелюк.
Щиро дякуємо Славутській міській бібліотеці для дорослих за запрошення та за можливість почути чудові вірші.
Дякуємо нашим дорогим чарівникам поетичного слова за душу сповнену натхненням, за яскраву неповторність та почуття, які линули від серця!
Наснаги, натхнення, творчої музи та звершень усім поціновувачам ПОЕЗІЇ! 

17 березня 2025 р.

Глосарій

Як багато в світі слів, значення яких ми не знаємо!
Нещодавно я дізналася про новий термін - ЦУНДОКУ і хочу поділитися ним з вами
👉 Ви обожнюєте книги та відчуваєте себе щасливими у книгарнях та на книжкових ярмарках?
👉 Радо купуєте їх, сподіваючись насолодитися читанням?
 👉 З ряду причин не встигаєте їх читати і відкладаєте «на потім»?
 👉 Сторінки цих книг так і залишаються недоторканими?
Тоді ваша поведінка класифікується як ЦУНДОКУ ("tsundoku")!
Саме так називають японці явище, коли людина купує і «складає на поличку» більше книг, ніж фізично може прочитати за своє життя.
Термін вперше з’явився в японських рукописах XVI століття, а сучасне значення сформувалося наприкінці XIX століття. Він поєднує декілька японських слів: "цунде" - нагромадження речей, "оку" - залишити на потім, "доку" - читати.
ЦУНДОКУ - це і любов до книг, і величезний світ літератури із спокусою кожного разу знайти щось до душі, жага знань і плани на майбутнє.
Це особливий психологічний настрій, коли тут і зараз хочеться прочитати про щось нове, цікаве лише для тебе. А потім не вистачає на це часу.
А деякі вважають ЦУНДОКУ мистецтвом, бо завдяки збиранню книжок, навіть і непрочитаних, з’являються чудові колекції зібрань. Як, наприклад, бібліотека Умберто Еко, яка налічує 30 тис. книжок про які письменник говорив: «Тут ви бачите лише частину, яку треба прочитати сьогодні до обіду, а решта — в офісі».
Незважаючи на заклики психологів до позбавлення від зайвих речей, не варто завзято позбавлятися непрочитаних книг. Фахівці впевнені, що стопки книг, що знаходяться в режимі очікування, мають на їхнього господаря позитивний вплив та стимулюють інтелектуальну діяльність.
👉Але всеж-таки моя порада - не ставай ЦУНДОКУ, знаходь час для читання книжок!

14 березня 2025 р.

Онлайн-семінар

Шановні колеги!
Комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради повідомляє, що відповідно до плану роботи академії 20 березня 2025 року відбудеться обласний онлайн-семінар з теми 👉 «Інноваційні форми роботи шкільної бібліотеки – вимога часу», до участі в якому запрошуються бібліотекарі закладів освіти.
Початок роботи семінару 👉 20 березня 2025 року о 14:30. 
Для участі в семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму за 

Календар знаменних дат

 14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
«Шануймо кожного і кожну, хто став воїном України для нашої держави, згадуємо кожного і кожну, хто рятував українців. Пам'ятаємо кожного і кожну,хто віддав своє життя заради життя України!"

12 березня 2025 р.

Обмінюємося досвідом

12 березня 2025 року Хмельницьким ОІППО імені А.Назаренка в online форматі було проведено семінар для бібліотечних працівників закладів загальної середньої освіти області «Роль шкільної бібліотеки в формуванні ключових компетентностей НУШ у здобувачів освіти».
Семінар, який проходив на платформі Google Meet, а згодом транслювався на платформі YouTube модерувала методист ХОІППО ім. А. Назаренка Валентина ФАРВАРЩУК.
Наша спільнота активно долучилася до заходу підтримуючи тим самим колег, зокрема коліжанку зі Славути, завідувачку медіатеки гімназії №6 Галину ТАРАСЮК, яка презентувала роботу бібліотечних клубів у своїй царині.
Дуже дякуємо за професійно організований семінар, змістовні виступи, теплу атмосферу та позитивний настрій!
Вдячні колегам, які схвально відгукнулися на виступ пані Галини! Надзвичайно приємно було їх читати!
Неймовірно пишаємося Галиною Йосипівною, яка є ГОРДІСТЮ нашого професійного об'єднання!