27 лютого 2025 р.

Презентація книги

26 лютого 2025 р. у Славутська міська бібліотека для дітей відбулася презентація книги Марії КАРАВАН "Життя освячене любов'ю".
За словами пані Марії, "ця книга є своєрідним одкровенням. Це книга-сповідь, книга спогадів та книга роздумів, книга людей, закоханих у життя та слово" і присвячена вона пам'яті Надії та Дмитра ПАСІЧНИКІВ, які були носіями сонця в душі, праведності, добра і любові...
Наша бібліотечна спільнота щиро вдячна пані Olesya Rubachuk , завідувачу бібліотеки, за запрошення, теплу зустріч, гарний та святковий настрій в чудовій когорті поціновувачів людей мистецтва.
Сердечно вдячні шанованій пані Марії КАРАВАН за подаровані книги для бібліотек закладів освіти з власнописом та гарними побажаннями МИРУ, ДОБРА ТА ЛЮБОВІ!


25 лютого 2025 р.

День української жінки

 День української жінки – це святковий день, який має на меті вшанувати внесок жінок у розвиток суспільства, культури, науки та боротьбу за незалежність.
День української жінки відзначають 25 лютого – у день народження найвідомішої письменниці та громадської діячки Лесі Українки. Саме вона для багатьох українських жінок символізує силу, мудрість та незламність.
Це свято вирішили започаткувати в Україні, замінивши ним Міжнародний жіночий день, який відзначали 8 березня. В Україні протягом тривалого часу святкували його, але з початком повномасштабного вторгнення громадяни захотіли відмовитися від радянської традиції.
У 2023 році був зареєстрований законопроєкт, щоб закріпити цю дату на державному рівні. Однак законопроєкт і досі перебуває на розгляді, а українці святкують це свято неофіційно.
Тож нехай кожен прийдешній день, дорогі УКРАЇНОЧКИ,  дарує Вам посмішку, впевненість та радість!
Щастя Вам, здоров’я, сімейного благополуччя і затишку, МИРНОГО неба над головою та Благодаті в душі! Зі святом Вас! 👉 ДЖЕРЕЛО

24 лютого 2025 р.

Національний день молитви

12 лютого 2025 р. Верховна Рада України схвалила постанову №12412 про встановлення в Україні Національного дня молитви, який відзначатимемо щорічно 24 лютого у річницю повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Нехай кожне серце наповниться молитовною силою, що допоможе подолати щоденні виклики, захистить Україну, всіх, хто сьогодні на фронті, на передовій і в тилу, всіх небайдужих до нашої біди, чуйних людей світу.
Вічна пам’ять героям, котрі офірували життя за свободу і незалежність.

День повномасштабного вторгнення РФ в Україну

День, який поділив життя на до... і після....

Дизайн користувача Вікторія Комарова

21 лютого 2025 р.

Міжнародний день рідної мови - DAY TODAY.

21 лютого відзначається 
Міжнародний день рідної мови  - DAY TODAY.
Свято  заснували в листопаді 1999 року під час 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою збереження мовного та культурного розмаїття.
Міжнародний день рідної мови покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті. Адже рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління в якості нематеріального культурного спадку.
Мова — це більше, ніж слова. Це пам’ять поколінь, код нації, основа ідентичності. 
Говорімо рідною мовою! Говорімо українською! Бережімо її! Пишаймося нею!
👉До уваги мовна вікторина "День РІДНОЇ МОВИ" від медіатеки ліцею

20 лютого 2025 р.

День Державного Герба України

День Державного Герба України – це національне українське свято, яке пов’язане з боротьбою за незалежність та відзначається щороку 19 лютого.
Цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба. Він є одним із офіційних символів нашої держави, який уособлює в собі український народ, його культуру та звичаї.
Бережімо Герб як уособлення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації!
Шануймо наші державні символи, наші обереги та будьмо гідними нашої історії та тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!
З Днем Державного Герба України!

18 лютого 2025 р.

День Героїв Небесної Сотні 2025

Цьогоріч пам’ять Героїв Небесної Сотні ми вшановуємо з гаслом: «ГЕРОЇ ПЕРШОЇ ПЕРЕМОГИ У БИТВІ, ЩО ТРИВАЄ».
20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. 
Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу й стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. 
ДЖЕРЕЛО
Медіатека пропонує вікторину "День Героїв Небесної Сотні"

13 лютого 2025 р.

Тест-вікторина

Інтернет є прекрасним місцем  для навчання, відпочинку, спілкування та віртуальних подорожей. 
Але, треба пам'ятати, що як і весь реальний світ, мережа теж може бути небезпечна.
Спробуй свої сили в тест-вікторині "Безпека в цифровому просторі"

12 лютого 2025 р.

День безпечного ІНТЕРНЕТУ

День безпечного Інтернету 2025: твоя безпека – твоя відповідальність! 
Щороку, у другий вівторок лютого, світ відзначає День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) – міжнародну ініціативу, започатковану у 2004 році Європейською комісією. Сьогодні, 11 лютого, цей день об’єднує понад 170 країн, нагадуючи про важливість відповідального та безпечного використання цифрових технологій.
Це щорічне свято закликає всі зацікавлені сторони об'єднатися, щоб зробити інтернет безпечнішим і кращим місцем для всіх користувачів, але особливо — для юних, зокрема для наших ліцеїстів Славутського ліцею.

10 лютого 2025 р.

Видавнича продукція антиукраїнського змісту

УВАГА! 
В Україні оновили перелік видавничої продукції антиукраїнського змісту, туди додали 9 російських книжок. Про це повідомив Державний комітет телебачення і радіомовлення на своєму сайті.

Серед нових видань у переліку антиукраїнських:
👉 «Дневники украинской смуты» Сєргєя Авдеєнка (видавництво «Вече»);
👉«Воины СВО. Воронежцы. Книга славы и памяти» Міхаіла Федорова (видавництво «Вече»);
👉 «Украинский рубеж… История и геополитика» Натальї Нарочніцкай (видавництво «Вече»);
👉 «Путь кочевника» Владіміра Поволяєва (видавництво «Вече»);
👉 «С шевроном “Вагнер”» Алєксандра Ґабова (видавництво «АСТ»);
👉 «СВО. Пекло войны» Дєніса Ґріґорюка (видавництво «АСТ»);
👉 «Встреча с Родиной. История одного вагнеровца» Алєксандра Стрєльнікова (видавництво «Яуза»);
👉 «Собиратели тишины» Дмітрія Філіппова (видавництво «АСТ»);
👉 «Украинцы! Мы русские!» Юрія Кота (видавництво «АСТ»).

Наразі перелік антиукраїнських книжок налічує 554 пропагандистських видань, що видали на території росії, в Україні та на її тимчасово окупованих територіях, в Італії та Франції. 
Перелік покликаний проінформувати книгорозповсюджувачів та правоохоронні органи про те, що спроби розповсюдження включених до Реєстру видань може містити ознаки злочинів, відповідальність за вчинення яких передбачена такими статтями Кримінального кодексу України:
🔎Стаття 109: Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади;
🔎110: Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
🔎161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками;
🔎300. Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію;
🔎436: Пропаганда війни;
🔎436-1. Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів;
🔎436-2. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.

З повним переліком антиукраїнських видань можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо.
До цього у 2023 році Держкомтелерадіо сформував Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту, за розповсюдження книжок із якого діють штрафи, на заміну Переліку видавничої продукції, який існував з 2018 року.
Про те, як саме працює реєстр, можна дізнатися за посиланням.
Нагадаємо, у серпні 2024 року Держкомтелерадіо виявив незаконний продаж понад 800 найменувань книжок, пов’язаних із росією та білоруссю, на українських інтернет-платформах.